Pages Navigation Menu

Wiadomości Złotowskie – 60 lat temu!

Wiadomości Złotowskie – 60 lat temu!

Ponad 60 lat temu w Złotowie ukazywała się gazetka Wiadomości Złotowskie. O czym pisała?

Wszelkie zamieszczane tam artykuły były bezpardonowe, redaktorzy bez najmniejszych oporów pisali z imienia i nazwiska o mieszkańcach Złotowa czy powiatu, którzy nie pasowali do kanonów ówczesnej socjalistycznej władzy. Lektura chwilami bywa interesująca, ale też irytująca, a nawet budząca… bardzo rozmaite emocje. (Dwukrotne kliknięcie na obrazek pozwoli na jego powiększenie).

Poczytaj…

 

Następny numer Wiadomości już wkrótce!

Janusz Justyna

2 Komentarzy

  1. - hmmm… ciekawy sposób na komunikowanie się z czytelnikami w rubryce Odpowiedzi redakcji oraz zastanawiający jest artykuł Przez nasz megafon w temacie zbiegu ulic Bohaterów Stalingradu tj.obecnie Obrońców Warszawy z ulicą Nieznanego Żołnierza – jak one się łączyły ????? a rubryki ,,Od naszych korespondentów w tym felietony Wytępić chuligaństwo oraz Wstyd dla całej Radawnicy – teraz tj. w obecnych czasach by nie przeszły . Reasumując – ciekawy pomysł na odświeżenie historii z przed 60 lat …..

  2. To były straszne czasy, tego się nie da nawet spokojnie przeczytać, z tych artykułów bije grozą -jak to brze że nasz kraj ma to już dawno za sobą.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

reklama