Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Zapraszamy na Festiwal Nauki w Pile

Podziel się
Oceń

Od wielu lat Akademia Nauk Stosowanych im. St. Staszica w Pile udowadnia, że nauką można się doskonale bawić - wystarczy pokazać ją tylko w inny, niekonwencjonalny sposób. Tak właśnie będzie i tym razem, podczas XVII. Festiwalu Nauki w Pile pt. „STRES? MATURALNIE!”, który trwał będzie od 12 do 14 marca.

Podczas tegorocznego Festiwalu, organizatorzy skoncentrują się na wielowymiarowym zjawisku stresu, zwracając uwagę na jego wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne młodych osób, a także na strategiach radzenia sobie z nim w różnych obszarach życia.

Program Festiwalu obejmuje szereg ciekawych warsztatów i paneli dyskusyjnych m.in. z wyjątkowymi gośćmi, które pomogą uczniom lepiej zrozumieć naturę stresu oraz dostarczą praktycznych narzędzi do wykorzystania go w pozytywny, motywujący sposób – także w czasie maturalnym. Pomogą w tym m.in.:

Katarzyna Włodkowska - członkini grupy Superbelfrzy RP, doradca metodyczny, nauczycielka języka polskiego i edukacji medialnej, koordynatorka ogólnopolskich i międzynarodowych projektów edukacyjnych i humanitarnych, certyfikowana trenerka oświaty, egzaminatorka maturalna. Finalistka konkursu "Za naprawianie świata" im. Ireny Sendlerowej organizowanego przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Stowarzyszenie Dzieci Holocaustu. Koordynanorka projektu społecznego „Lekcje w sieci”, który ma za zadanie pomóc nauczycielom, rodzicom i uczniom w dotarciu do zweryfikowanych treści edukacyjnych. Współpracuje z fundacją Forum Dialogu, Anioły Kultury i Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej. Od 15 lat z powodzeniem prowadzi klasy medialne, funkcjonujące na mocy programu autorskiego. Zaszczepia w uczniach ciekawość świata, wspomaga rozwój pasji, inspiruje do tworzenia i przełamywania ograniczeń.

Alicja Baranowska - psycholog, trener biznesu oraz coach w trakcie akredytacji ICF. Przez lata pracowała w służbach jako psycholog policyjny, wspierając funkcjonariuszy m. in. w radzeniu sobie z problematyką wypalenia zawodowego oraz w rozwoju ich umiejętności miękkich. Prowadzi własną działalność gospodarczą pn. „Pasja Pracy i Rozwoju”. Pomaga osobom dorosłym i młodzieży w powrocie do satysfakcjonującego oraz zdrowego stylu życia, udzielając wsparcia psychologicznego w oparciu o założenia Racjonalnej Terapii Zachowania i Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

dr Dagmara Łupicka-Szczęśnik - doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii. Autorka i współautorka publikacji naukowych o tematyce profilaktycznej, prowadzenia warsztatów dotyczących rozwoju osobistego. Od 2023 roku prowadzi program wsparcia psychologicznego dla studentów ANS w Pile. 

XVII Festiwal Nauki w Pile, będzie miał również charakter DRZWI OTWARTYCH. Do dyspozycji uczniów i nauczycieli, będzie cała baza dydaktyczna Uczelni, warsztaty, pokazy, spotkania z wykładowcami, studentami, którzy chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami z zakresu nauk medycznych, społecznych i technicznych.

Wszystkie wydarzenia objęte są koniecznością rezerwacji miejsc. Program oraz formularz rejestracji na wydarzenia festiwalowe, znajdują się na stronie festiwal.ans.pila.pl

Aleksandra Fabiszak

 

 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ha,ha,haTreść komentarza: Dlaczego za darmo? Przecież biorą nie małe pieniądze od każdego mieszkańca za wywóz odpadów.Data dodania komentarza: 6.01.2025, 13:37Źródło komentarza: Tekstylia i zużyta odzież nie do kosza na odpady zmieszaneAutor komentarza: xyzTreść komentarza: Masz rację.To wykorzystywanie Ludzi a wygoda dla Firmy,która za darmo nie będzie pracować za zbiórkę szmat.Data dodania komentarza: 6.01.2025, 10:44Źródło komentarza: Tekstylia i zużyta odzież nie do kosza na odpady zmieszaneAutor komentarza: ZlotowiakTreść komentarza: Złotowskie muzeum działa prężnie, tylko widzę coraz więcej imprez kulturalnych o zabarwieniu feministycznym. Komu ma to służyć? Na pewno nie kulturze...Pani Kasia powinna sobie znaleźć inne miejsce do propagowania swoich idei.Data dodania komentarza: 5.01.2025, 21:37Źródło komentarza: Kobieca twarz Powstania Wielkopolskiego – relacja z obchodów w ZłotowieAutor komentarza: Do EkoTreść komentarza: Siedź w domu i dalej narzekaj. My bilety mamy już zakupione. Brawo za pomysł!!!Data dodania komentarza: 4.01.2025, 21:42Źródło komentarza: Biesiada na Dzień Kobiet w ZłotowieAutor komentarza: ZłotowianinTreść komentarza: Jak tak dalej pójdzie to za kilka lat będziemy musieli WSZYSTKO przywozić do PSZOKów! Jest już elektronika, gospodarstwo domowe, meble, baterie, opony... co następne? Nie każdy ma transport by np. lodówkę czy pralkę odwieść. Powinna być chociaż raz w roku zbiórka takich odpadów podobnie jak odbiór śmieci.Data dodania komentarza: 4.01.2025, 18:26Źródło komentarza: Tekstylia i zużyta odzież nie do kosza na odpady zmieszaneAutor komentarza: HalinaTreść komentarza: Siłaczka, to bardzo ciekawy Film,w którym zagrała również pani Iwona Kamińska-Lach z Piły,która poprowadziła ten wykład,wspólnie z Przedstawicielkami Muzeum-Złotów.Data dodania komentarza: 4.01.2025, 17:59Źródło komentarza: Kobieca twarz Powstania Wielkopolskiego – relacja z obchodów w Złotowie
Aktualności
Reklama
Reklama