Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Na takie przewożenie ładunku nie ma zgody

Podziel się
Oceń

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli mężczyznę, który przewoził na swojej przyczepie specjalistyczny zbiornik
Na takie przewożenie ładunku nie ma zgody

Autor: KPP Piła

Ładunek 53-latka nie tylko przekroczył dopuszczalne wymiary, nie był w żaden sposób oznaczony, ale również ograniczał widoczność i zasłaniał tablicę rejestracyjną. Ponadto jego przewożenie istotnie zagrażało bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego.

W sobotnie południe funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego pełnili służbę na ulicach Łobżenicy. W pewnym momencie zauważyli jak przed nimi przejeżdża dostawczy Citroen z przyczepą, na której znajduje się bardzo duży specjalistyczny zbiornik. Na pierwszy rzut oka policjanci zauważyli, że przewożony ładunek jest zdecydowanie za duży niż pozwalają na to przepisy ruchu drogowego.

Mundurowi niezwłocznie zatrzymali pojazd do kontroli. Jak się okazało ładunek nie tylko przekraczał dopuszczalne wymiary określone w art. 61 Ustawy prawo o ruchu drogowym, ale również jego wystające elementy nie były w żaden sposób oznaczone, ograniczały widoczność oraz przysłaniały tablicę rejestracyjną.

53-letni kierujący tego dnia miał przejechać z ładunkiem trasę kilkudziesięciu kilometrów. Niestety poruszanie się w taki sposób stanowiło bardzo duże zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie kiedy kierowcy jadący z naprzeciwka zmuszeni byli do zjeżdżania na skraj swojego pasa, aby uniknąć zderzenia.

Wobec powyższego funkcjonariusze zakazali mężczyźnie dalszej jazdy. Kierujący za popełnione wykroczenie drogowe otrzymał mandat karny w wysokości 1000 złotych. Przypominamy, że w artykule 61. Ustawy prawo o ruchu drogowym szczegółowo są określone warunki przewożenia ładunków. Niestosowanie się do nich może skutkować nie tylko mandatem karnym, ale skutecznie zagrozić bezpieczeństwu i doprowadzić do poważnego wypadku. 

sierż. szt. Wojciech Zeszot


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: DrogowiecTreść komentarza: Czytałeś artykuł i w ogóle wiesz coś na ten temat, ze piszesz bzdury?! To protest z 2023 roku. Co do "ekoterrorystów" to się zgadzam. Ważniejszy ślimaczek, niż życie ludzkie. Ludzie mogą nadal się zabijać - ważne, że ślimaczki czy parę ptaszków nie zginie!Data dodania komentarza: 22.01.2025, 16:42Źródło komentarza: Wstrzymano budowę S11 na trasie Szczecinek – PiłaAutor komentarza: My NaródTreść komentarza: POgonić tych eko terrorystów gdzie pieprz rośnie !!!!!!!!! Co to ma znaczyć , w ten sposób chcą te tuskomatoły wyłudzić łapówy . Kto za tymi terrorystam stoi ruskie GRU tj wywiad ruski czy niemieckie służby wojskowe i ochrona konstytucji !!! Brak słów ...Data dodania komentarza: 22.01.2025, 16:30Źródło komentarza: Wstrzymano budowę S11 na trasie Szczecinek – PiłaAutor komentarza: SceptykTreść komentarza: Bez nowych linii np. w kierunku Bydgoszczy, albo zwiększenia częstotliwości pociągów to jest raczej nierealne. Co więcej - obecna argumentacja Województwa Pomorskiego na wniosek dot. niezgrania połączeń pomiędzy Chojnicami, a Złotowem oraz pociągu Gdańsk-Chojnice mówiła, że według nich jest za mało chętnych (oczywiście w tygodniu, bo w weekendy według nich jest tak samo), aby jedno połączenie z drugim zgrać. Absurd!Data dodania komentarza: 22.01.2025, 13:47Źródło komentarza: Dobre połączenie komunikacyjne – klucz do rozwoju Złotowa i okolicAutor komentarza: AntyLopezTreść komentarza: Dzień bez wazeliny dniem straconym. Panie pośle, a jak tam złotowski szpital? Miała być ginekologia - nie ma. Za chwilę nie będzie wewnętrznego. Słyszę o podłych nastrojach w innych oddziałach i planowanych odejściach lekarzy. Czyli co? Zlikwidować, majątek zawłaszczyć, dokumenty zatopić?Data dodania komentarza: 22.01.2025, 13:47Źródło komentarza: Dobre połączenie komunikacyjne – klucz do rozwoju Złotowa i okolicAutor komentarza: PodróżnaTreść komentarza: Przede wszystkim należy zapewnić więcej pociągów na tej linii. Zwiększyć częstotliwość i jakość połączeń. Ludzie chcą jeździć pociągiem tylko, że ich nie ma. Kluczowe jest zapewnienie dobrych połączeń małych miejscowości z większymi miastami. A nie tylko zwiększanie prędkości między Krakowem a Gdynią.Data dodania komentarza: 22.01.2025, 12:59Źródło komentarza: Dobre połączenie komunikacyjne – klucz do rozwoju Złotowa i okolicAutor komentarza: JanTreść komentarza: Pomysł nie jest dobry, także... nierealny. Może się 10 podróżnych tygodniowo znajdzie... nie więcej! Do Zabajki przyjeżdżają z całej Polski swoimi samochodami. Nikły odsetek to Ci, co nie mają samochodów a i tak Zabajka ma własny transport, który dowozi swoich klientów ze złotowskiego dworca. A z mieszkańców to jest zaledwie kilka domów, którzy by mieli blisko do przystanku. Dodam, że nawet przystanek w Dolniku ma wątpliwą frekwencję.Data dodania komentarza: 22.01.2025, 12:09Źródło komentarza: Dobre połączenie komunikacyjne – klucz do rozwoju Złotowa i okolic
Aktualności
Reklama
Reklama