Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Warsztaty Wypieku Rogali Świętomarcińskich w Szkole Podstawowej w Górznej

Podziel się
Oceń

W związku z dniem Świętego Marcina uczniowie Szkoły Podstawowej w Górznej kultywowali piękną tradycję wypieku Rogali Świętomarcińskich, która w Poznaniu sięga aż listopada 1891 roku.
Warsztaty Wypieku Rogali Świętomarcińskich w Szkole Podstawowej w Górznej

Autor: SP Górzna

 

Właśnie wtedy proboszcz parafii św. Marcina, ks. Jan Lewicki, zachęcił wiernych, by, wzorem świętego patrona, uczynili coś dobrego dla biednych. Rogale stały się symbolem tej dobroci, a uczniowie klasy 2 i 6 naszej szkoły, pod czujnym okiem opiekunów, także postanowili włączyć się w obchody tej tradycji.

Dzięki uprzejmości Pani Sołtys Marzeny Lewickiej, warsztaty kulinarne odbyły się w świetlicy wiejskiej, gdzie uczniowie mieli okazję wspólnie pracować i poznawać tajniki przygotowywania ciasta drożdżowego. W serdecznej atmosferze wszyscy razem – dzieci i opiekunowie – przygotowywali nadzienie, dekorowali wypieki skórką pomarańczową i polewali je słodkim lukrem. Wspólna praca przyniosła wiele radości, a zapach świeżo wypieczonych rogali wypełnił całą świetlicę.

Dziękujemy Pani Sołtys Marzenie Lewickiej oraz Pani Agnieszce Wasilewskiej za przyjęcie zaproszenia oraz zaangażowanie w ten wyjątkowy projekt. Podziękowania składamy także naszym młodszym kolegom i koleżankom z klasy 2 oraz ich wychowawczyniom, które chętnie dołączyły do wspólnej zabawy i wypieku. Był to dla nas niezapomniany dzień, pełen radości, tradycji i pysznych rogali!

 

 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: hannaTreść komentarza: Dziwię się dlaczego jeszcze nie ma w Złotowie Liceum Medycznego tak jak było przez wiele lat w tej szkole, przecież od kilku lat brakuje kadr medycznych w całym kraju, czy tak trudno to pojąć, taka szkoła cieszyła by się ogromnym zainteresowaniemData dodania komentarza: 15.11.2024, 12:43Źródło komentarza: Ekonom dba o ważne tradycjeAutor komentarza: do Starosty złotowskiegoTreść komentarza: Cel słuszny.Nasze Tradycje są bardzo ważne.Techników-Ekonomistek/ów jest nam dużo potrzebnych.którzy po maturze nie pójdą na studia Ekomomiczne.Dużo jest w mieście do poprawienia ponieważ po zawodówkach pchają się na nieodpowiednie stanowiska. Także Starosta Złotowski (prosimy) musi rozdzielić tego"EKONOMA" na "Technikum Ekonomiczne 5-letnie" na Liceum ekonomiczne 4-letnie" a to dla dobra młodzieży ,która w przyszłości chce za granica studiować. W Nomenklaturze ,nie mieści sięData dodania komentarza: 15.11.2024, 10:51Źródło komentarza: Ekonom dba o ważne tradycjeAutor komentarza: He he x 2Treść komentarza: He he 14.11.2024 20:06 - mówi matoł do cymbała rolujemy Polaków jak chcemy . Oni wszystko łykną taki to tępy naródData dodania komentarza: 15.11.2024, 07:34Źródło komentarza: STOP! Mowie nienawiści, hejtowi i cyberprzemocy.Autor komentarza: JarekTreść komentarza: Podoba mi się ten pomysłData dodania komentarza: 15.11.2024, 01:44Źródło komentarza: „Pocałuj i jedź” - nowy znak w ZłotowieAutor komentarza: WstydTreść komentarza: Ludzie czy to jest normalne? taka celebra z okazji zakupu samochodu? Zebranie, orkiestra, dyplomy, sesja zdjęciowa na ściance. A do tego jeszcze ci wszyscy ludzie zasłaniają ten samochód na zdjęciu. Brakowało jeszcze tylko kartonowego czeku, no ale to jest patent pisowski :)Data dodania komentarza: 15.11.2024, 01:42Źródło komentarza: Nowy samochód dla OSP ZłotówAutor komentarza: He heTreść komentarza: Ty jesteś matołem, ba, cymbałemData dodania komentarza: 14.11.2024, 20:06Źródło komentarza: STOP! Mowie nienawiści, hejtowi i cyberprzemocy.
Reklama
Aktualności
Reklama
Reklama