Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Złotowski Zegar Pożarniczy 2024 – podsumowanie działań straży pożarnej

Podziel się
Oceń

Rok 2024 przyniósł kolejne wyzwania dla strażaków z komendy ze Złotowa, którzy przez cały czas czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców

Autor: KPP Złotów

Porównanie danych z 2023 i 2024 roku pozwala zobaczyć skalę ich zaangażowania i rodzaje interwencji, jakie podejmowali.

Ponad 990 wyjazdów w ciągu roku

W 2024 roku strażacy odnotowali 993 interwencje, co oznaczało wyjazd do akcji średnio co 10 godzin i 9 minut. Liczba ta wzrosła w porównaniu z rokiem 2023, kiedy to interwencji było 946.


Pożary – niezmienna liczba, ale istotna obecność

Strażacy byli wzywani do pożarów w obu latach dokładnie 171 razy, co daje średnią jednego wyjazdu co 21 godzin i 3 minuty. Stała liczba takich zdarzeń potwierdza, że działania edukacyjne i prewencyjne są konieczne, aby zmniejszać ryzyko pożarów.


Miejscowe zagrożenia – wzrost liczby interwencji

W kategorii miejscowych zagrożeń odnotowano wyraźny wzrost. W 2024 roku strażacy interweniowali 764 razy, co oznacza wyjazd średnio co 12 godzin i 49 minut. W 2023 roku takich zdarzeń było 726, czyli wyjazd co 15 godzin i 28 minut. Są to sytuacje niezwiązane z pożarami, takie jak usuwanie skutków wichur, pomoc przy wypadkach czy działania ratownicze.


Alarmy fałszywe – nadal się zdarzają

Nieco większa liczba alarmów fałszywych została odnotowana w 2024 roku – 58 przypadków, co daje wyjazd co 6 dni i 6 godzin. W roku 2023 takich zgłoszeń było 49, czyli średnio co 7 dni i 10 godzin. To pokazuje, że problem fałszywych alarmów, choć nie na dużą skalę, wciąż istnieje.


Nieustanne czuwanie

Złotowski Zegar Pożarniczy to symboliczny sposób pokazania, jak wiele pracy wkładają strażacy w ochronę życia i mienia mieszkańców regionu. Każda minuta ich służby to czas, w którym są gotowi stawić czoła niebezpieczeństwu.

 


 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ha,ha,haTreść komentarza: Dlaczego za darmo? Przecież biorą nie małe pieniądze od każdego mieszkańca za wywóz odpadów.Data dodania komentarza: 6.01.2025, 13:37Źródło komentarza: Tekstylia i zużyta odzież nie do kosza na odpady zmieszaneAutor komentarza: xyzTreść komentarza: Masz rację.To wykorzystywanie Ludzi a wygoda dla Firmy,która za darmo nie będzie pracować za zbiórkę szmat.Data dodania komentarza: 6.01.2025, 10:44Źródło komentarza: Tekstylia i zużyta odzież nie do kosza na odpady zmieszaneAutor komentarza: ZlotowiakTreść komentarza: Złotowskie muzeum działa prężnie, tylko widzę coraz więcej imprez kulturalnych o zabarwieniu feministycznym. Komu ma to służyć? Na pewno nie kulturze...Pani Kasia powinna sobie znaleźć inne miejsce do propagowania swoich idei.Data dodania komentarza: 5.01.2025, 21:37Źródło komentarza: Kobieca twarz Powstania Wielkopolskiego – relacja z obchodów w ZłotowieAutor komentarza: Do EkoTreść komentarza: Siedź w domu i dalej narzekaj. My bilety mamy już zakupione. Brawo za pomysł!!!Data dodania komentarza: 4.01.2025, 21:42Źródło komentarza: Biesiada na Dzień Kobiet w ZłotowieAutor komentarza: ZłotowianinTreść komentarza: Jak tak dalej pójdzie to za kilka lat będziemy musieli WSZYSTKO przywozić do PSZOKów! Jest już elektronika, gospodarstwo domowe, meble, baterie, opony... co następne? Nie każdy ma transport by np. lodówkę czy pralkę odwieść. Powinna być chociaż raz w roku zbiórka takich odpadów podobnie jak odbiór śmieci.Data dodania komentarza: 4.01.2025, 18:26Źródło komentarza: Tekstylia i zużyta odzież nie do kosza na odpady zmieszaneAutor komentarza: HalinaTreść komentarza: Siłaczka, to bardzo ciekawy Film,w którym zagrała również pani Iwona Kamińska-Lach z Piły,która poprowadziła ten wykład,wspólnie z Przedstawicielkami Muzeum-Złotów.Data dodania komentarza: 4.01.2025, 17:59Źródło komentarza: Kobieca twarz Powstania Wielkopolskiego – relacja z obchodów w Złotowie
Reklama
Reklama