Planszówki i zabawy
Kto z nas nie lubi planszówek? Warcaby, Chińczyk, Monopoly, Scrabble czy wiele, wiele więcej. Znamy je wszyscy, a ich popularność od lat nie maleje. Pora więc zaszczepić tę pasję u naszych najmłodszych. Będzie to dobra zabawa przez kilka godzin. Gry planszowe to nie tylko świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu z bliskimi, lecz także okazja dla uczniów do rozwoju umiejętności, których niekoniecznie nauczą się w szkole. Logiczne myślenie, rywalizacja, stosowanie się do zasad, a także uczciwość to tylko niektóre z zalet. Poprzez zapamiętywanie liczb, obrazków, słówek dzieci mogą poznać świat lub nauczyć się języka obcego. Na rynku znajdziemy ogromny wybór planszówek -od klasycznych wersji do wariacji na każdy możliwy temat. Świetnie będą bawiły się dzieci, młodzież, a także dorośli. Jest to zabawa, która łączy pokolenia!
Zajęcia plastyczne
W dorosłym świecie często w pracy wymagane jest twórcze myślenie, kreatywność i oryginalne podejście do danego projektu. Jednak skąd my mamy to umieć? Było na języku polskim, matematyce? Nie -dla ucznia równie ważna jest plastyka! Kiedy mamy nauczyć się pomysłowości i rozwinąć swoją wyobraźnię jak nie podczas dzieciństwa? Dzieci już od najmłodszych lat sięgają po kredki, farby, stawiają pierwsze linie i malują pierwsze barwne plamy. Pozwólmy im na to! Wszystkie te pozornie nieprzydatne zabawy prowadzą do rozwoju jednostki, która myśli i działa samodzielnie oraz twórczo. Nie zostawiajmy tego wyłącznie szkole, dla ucznia równie ważne są działania podjęte w domu. Zaproponujmy, że porysujemy, pomalujemy, polepimy z plasteliny albo zrobimy kolaż. To nie tylko sprawi dziecku ogromną przyjemność, ale także doceni, że poświęcamy mu czas. Warto!
Wirtualny spacer po muzeum
Czas wolny to doskonała pora na zdobycie dodatkowej wiedzy, rozwinięcie umiejętności, a także poznanie trochę kultury i historii. Kierując się tym względem GoogleArts&Culture połączyło siły z ponad 500 muzeami i galeriami na całym świecie. Po co? Wszystko po to, aby zabrać naszych najmłodszych, a także nas samych na wirtualne spacery po najsłynniejszych muzeach na całym świecie. Możemy udać się na wirtualną wycieczkę, oglądać największe wystawy nie ruszając się z kanapy. Czy to nie brzmi dobrze? Dla uczniów jest to wspaniałe uzupełnienie wiedzy zdobytej z książek szkolnych, a dla całej rodziny świetna zabawa. Założymy się, że większość z nas nie odwiedziła wszystkich zaproponowanych placówek. Najwyższy czas nadrobić!
Artykuł powstał przy współpracy z platformą edukacyjną Dlaucznia.pl