Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Laptopy Apple MacBook – na co możemy liczyć?

Podziel się
Oceń

Oferta amerykańskiego giganta stale poszerza się o nowe urządzenia, kierowane do szerokiego grona odbiorców. Tym razem pragniemy przybliżyć Wam jeden model przeznaczony dla profesjonalistów i jeden o czysto mobilnym charakterze.

Popularne MacBooki mają wiele cech wspólnych. Wszystkie przygotowywane są z dbałością o detale, dzięki czemu zawsze prezentują nieco elitarny styl. Do tego należy dodać również sporą wytrzymałość obudowy, pojemne akumulatory oraz sprawny system operacyjny, który jest kompatybilny również z innymi produktami Apple. Różnią się natomiast wykorzystywanymi podzespołami i kilkoma dodatkami. Tak jest chociażby w przypadku modeli Apple MacBook oraz MacBook Pro. Do czego mogą nam się one przydać?

Mobilność najwyższej próby

Pierwsze z wymienionych urządzeń kierowane jest przede wszystkim do klientów, którzy dużo podróżują i potrzebują sprawnego i wytrzymałego urządzenia do pracy bądź rozrywki. Apple MacBook dysponuje więc 12-calową matrycą, która pracuje w nietypowej rozdzielczości 2304 x 1440. Została wykonana w technologii IPS, dlatego gwarantuje generowanie wysokiej jakości obrazu.

Co bardzo ważne, laptop ten waży niecały kilogram, dlatego trzymając go na kolanach nie poczujemy niemal żadnego obciążenia. Wszystko to sprawia, że wprost doskonale nadaje się jako urządzenie typowo mobilne. Całość uzupełnia pojemny akumulator, który jest w stanie działać przez 10 godzin bez koniecznością ładowania.

Z wystawieniem wysokiej oceny dla omawianego laptopa należy jednak jeszcze poczekać. Ogromne znaczenie mają bowiem również podzespoły, na których pracuje. Tu natomiast mamy potwierdzenie mobilnego charakteru urządzenia. Mowa przede wszystkim o procesorach Intel Core M, które montowane są właśnie w modelach przenośnych. Charakteryzują się przede wszystkim bardzo niskim poborem energii (wskaźnik TDP wynosi bowiem zaledwie 4,5 w), co oczywiście przekłada się na nieco ograniczoną wydajność.

Pomimo tego, wszystkie układy montowane w Apple MacBook (Intel Core m7-6Y75, m5-6Y54, M-5Y31, m3-6Y30) zagwarantują wysoką kulturę pracy i osiągi wystarczające do obsługi programów biznesowych i multimedialnych. Jak można się było spodziewać, laptop korzysta wyłącznie ze zintegrowanej karty graficznej.

Uzupełnienie specyfikacji stanowi pamięć RAM DDR3 o taktowaniu wynoszącym 1866 MHz (maksymalnie 8 GB) oraz dysk twardy SSD o pojemności 512 GB. Wszystko to składa się na kompaktowego i niezwykle wygodnego laptopa o mobilnym charakterze. W podróży sprawdzi się on bardzo dobrze.

Coś dla profesjonalistów

MacBook Pro kierowany jest przede wszystkim do grafików, projektantów, inżynierów i innych osób wykorzystujących programy specjalistyczne. Ich obsługę gwarantują bardzo wydajne podzespoły.

Producent zdecydował się zamontować między innymi procesory Intel Core typu HQ. Są to układy czterordzeniowe i ośmiowątkowe, które gwarantują wydajność na najwyższym poziomie. Szczególnie polecane są konfiguracje wyposażone w i7-6820HQ. Bez żadnych problemów poradzi sobie on z nawet najbardziej wymagającymi programami.

MacBook Pro, w odróżnieniu od omawianego przed chwilą modelu mobilnego, korzysta z możliwości dedykowanej karty graficznej. Jest nią wyposażona w 2 GB pamięci AMD Radeon R9 M370X. Taktowanie rdzenia na poziomie 800 MHz i pamięci na poziomie 4500 MHz przekłada się na bardzo wysokie osiągi, dzięki którym jednostka jest w stanie obsłużyć nie tylko specjalistyczne oprogramowanie, ale również wiele nowych gier.

Za wydajność omawianego laptopa odpowiada również pamięć DDR3 oraz dysk twardy SSD o maksymalnej pojemności 1 TB. Wspomnieć należy również o 15-calowej matrycy IPS, pracującej w rozdzielczości 2880 x 1800. Podobnie jak w modelu 12-calowym, także tu mamy do czynienia z obrazem wysokiej jakości. Szczególnie zachęcająca prezentują się parametry związane z nasyceniem kolorów.

Biorąc pod uwagę specyfikację laptopa Apple MacBook Pro, śmiało można go polecić wszystkim, którzy w swojej pracy korzystają z programów wymagających sporej mocy obliczeniowej.

 

Artykuł sponsorowany


Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ha haTreść komentarza: Żarty sobie robicie ,czy co ? śmiech na sali.Data dodania komentarza: 24.12.2024, 18:26Źródło komentarza: Hołd dla ks. Maksymiliana Grochowskiego – uroczyste wręczenie Kombatanckiego Certyfikatu PamięciAutor komentarza: Paszoł wonTreść komentarza: He, he, ty się zasapałeś przy tym wytrysku jadu. Ruska onucoData dodania komentarza: 23.12.2024, 20:26Źródło komentarza: Polska metoda na korupcjęAutor komentarza: w porozumieniu z JTreść komentarza: Cieszcie się dopóty, dopóki nie musicie jeździć gasić składowiska śmieci ze spalarnią tuż obok naszego miasta ponieważ Novago wraz z Chińczykami zabierają się do budowySpalarni.A miało być zielono...Data dodania komentarza: 23.12.2024, 18:43Źródło komentarza: Uroczysta zbiórka w Komendzie Powiatowej PSP – awanse, wyróżnienia i bożonarodzeniowe życzeniaAutor komentarza: odpowiedzTreść komentarza: Ul.Jerozolimska to nie państwo ,w państwie.Chcą wsi w mieście ? i to dla nich miasto ma zrobić wyjątek ? Nie sie przeprowadza na wies i po kłopocie.10 osób ha ha ha Jesli Pieniażkowski nie chce Złotowskich Zdrojów to albo całe miasto "Złotowskie Zdroje " albo osiedle mieszkaniowe.Data dodania komentarza: 23.12.2024, 14:39Źródło komentarza: Sala weselna i strefa zamieszkania na ulicy Jerozolimskiej w Złotowie? Mieszkańcy mówią stanowcze NIE!Autor komentarza: Do Berlina do MoskwyTreść komentarza: POstKOmuna już sapie i widzi swój koniec !! Ten prawdziwy koniec bo jako państwo reżimowe pod wodzą niemiecko-ruskiej gawiedzi tuSSka i jego przydupasów z bandy 13grudnia kończą się i Naród Polski , nie mylić ze zdrajcami znającymi język Polski wykopie tych targowickich pachołków do więzień na zawsze - czekam .Data dodania komentarza: 23.12.2024, 14:16Źródło komentarza: Polska metoda na korupcjęAutor komentarza: maja celTreść komentarza: Szkoda panie ,że nie zobaczysz u nas w mieście Spalarni śmieci,którą Chiny z Novago planują. Spoczywaj w pokoju.Data dodania komentarza: 22.12.2024, 10:28Źródło komentarza: Ostatnie pożegnanie Pawła Berndta, człowieka który uczynił kulturę bliską ludziom
Aktualności
Reklama
Reklama