Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Powstała Wielkopolska Baza Dróg Rowerowych!

Podziel się
Oceń

Ponad 2 tysiące tras rowerowych dostępnych online w specjalnej aplikacji mapowej. Miłośnicy aktywności na dwóch kółkach otrzymali praktyczne narzędzie.

Wielkopolskie Biuro Planowania Przestrzennego w Poznaniu zakończyło prace dotyczące tworzenia Wielkopolskiej Bazy Dróg Rowerowych (WBDR). W procesie aktualizacji pozyskano dane z wszystkich jednostek samorządu powiatowego i gminnego, Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Łącznie zgromadzono i przetworzono dane o ponad 2 tysiącach odcinków dróg rowerowych. Wszystkie dane zostały wprowadzone do WBDR i opublikowane w aplikacji mapowej na stronie internetowej Wielkopolskiego Biura Planowania Przestrzennego w Poznaniu wraz z informacją o stanie infrastruktury dróg rowerowych w regionie.

- Zakończyliśmy prace nad Wielkopolską Bazą Dróg Rowerowych, czyli mapą zawierającą 2 tysiące dróg rowerowych. Tworzyliśmy ją, myśląc właśnie o rowerzystach oraz całych rodzinach i seniorach, którzy przemieszczają się jednośladem. Ta nowa mapa rowerowa jest dostępna online, więc zawsze mieszkańcy będą wiedzieć, gdzie dalej podążać za swoją rowerową pasją, czy też drogą do wskazanego miejsca - mówi Jacek Bogusławski Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego i dodaje, że tworząc mapę wiemy dokładnie, gdzie mamy możliwości inwestycyjne łączenia kolejnych odcinków!

Celem WBDR jest inwentaryzacja oraz stały monitoring sieci dróg rowerowych, a także wsparcie i koordynacja procesu planowania rozwoju infrastruktury dla ruchu rowerowego na wszystkich poziomach zarządzania. Zachęcamy do zapoznania się Wielkopolską Bazą Dróg Rowerowych.

(red)

 

 

 


Napisz komentarz

Komentarze

FanKolarstwa 26.07.2023 14:33
Jako użytkownik roweru (kolarzówki), wprost nie mogę się doczekać bazy równych dróg asfaltowych, po których będę mógł jeździć bez obawy, że trafię na "drogę rowerową" lub "zakaz wjazdu rowerem", bez ustawionego obok "teleportu".

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ZlotowiakTreść komentarza: Złotowskie muzeum działa prężnie, tylko widzę coraz więcej imprez kulturalnych o zabarwieniu feministycznym. Komu ma to służyć? Na pewno nie kulturze...Pani Kasia powinna sobie znaleźć inne miejsce do propagowania swoich idei.Data dodania komentarza: 5.01.2025, 21:37Źródło komentarza: Kobieca twarz Powstania Wielkopolskiego – relacja z obchodów w ZłotowieAutor komentarza: Do EkoTreść komentarza: Siedź w domu i dalej narzekaj. My bilety mamy już zakupione. Brawo za pomysł!!!Data dodania komentarza: 4.01.2025, 21:42Źródło komentarza: Biesiada na Dzień Kobiet w ZłotowieAutor komentarza: ZłotowianinTreść komentarza: Jak tak dalej pójdzie to za kilka lat będziemy musieli WSZYSTKO przywozić do PSZOKów! Jest już elektronika, gospodarstwo domowe, meble, baterie, opony... co następne? Nie każdy ma transport by np. lodówkę czy pralkę odwieść. Powinna być chociaż raz w roku zbiórka takich odpadów podobnie jak odbiór śmieci.Data dodania komentarza: 4.01.2025, 18:26Źródło komentarza: Tekstylia i zużyta odzież nie do kosza na odpady zmieszaneAutor komentarza: HalinaTreść komentarza: Siłaczka, to bardzo ciekawy Film,w którym zagrała również pani Iwona Kamińska-Lach z Piły,która poprowadziła ten wykład,wspólnie z Przedstawicielkami Muzeum-Złotów.Data dodania komentarza: 4.01.2025, 17:59Źródło komentarza: Kobieca twarz Powstania Wielkopolskiego – relacja z obchodów w ZłotowieAutor komentarza: CzłowiekTreść komentarza: A dla Panów też kiedyś coś będzie?Data dodania komentarza: 4.01.2025, 14:50Źródło komentarza: Biesiada na Dzień Kobiet w ZłotowieAutor komentarza: CzłowiekTreść komentarza: Przestańcie dzielić ludzi na kobiety i mężczyznData dodania komentarza: 4.01.2025, 14:46Źródło komentarza: Kobieca twarz Powstania Wielkopolskiego – relacja z obchodów w Złotowie
Aktualności
Reklama
Reklama