Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Zacięta rywalizacja na Ogólnopolskim Turnieju Bokserskim w Złotowie

Podziel się
Oceń

W sobotę, 30 listopada 2024 roku, sala sportowa Sparty Złotów przy al. Mickiewicza 18 stała się areną emocjonujących walk bokserskich w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Bokserskiego o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Grzegorza Kolery.
Zacięta rywalizacja na Ogólnopolskim Turnieju Bokserskim w Złotowie

Autor: Karol Potapowicz

W turnieju wzięli udział młodzi pięściarze z aż pięciu województw, reprezentujący kluby z Chełma, Piły, Chojnic, Gdyni, Leszna, Szczecinka, Słupska, Poznania, Koszalina, Zbąszynia, Gorzowa Wielkopolskiego, Jarocina oraz Złotowa i okolic.

Turniej był okazją do promocji boksu olimpijskiego oraz integracji młodych sportowców. Publiczność miała okazję podziwiać dziewięć walk pokazowych oraz dziesięć punktowanych, które dostarczyły widzom niezapomnianych emocji.

Nagrody i organizacja

Nagrody dla zwycięzców wręczali Przewodniczący Rady Miasta Złotowa Grzegorz Kolera, Mateusz Gappa z Złotowskiego Centrum Aktywności Społecznej oraz wicestarosta Daniel Sztych. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny Mieczysław Skrobała. Organizatorami wydarzenia byli MLKB Sparta Złotów, Miasto Złotów, ZCAS, Wielkopolskie Stowarzyszenie Sportowe oraz lokalni przedsiębiorcy.

Wyniki walk pokazowych

1. Adeptka 40 kg: Kornelia Dynowska, Maja Śliwa (“Obra” Zbąszyń), Małgorzata Raś (MLKB “Sparta” Złotów) – sparing rotacyjny.

2. Młodzik 45 kg: Kordian Kułaga (“Bastion” Chełm) vs Antoni Milkowski (Boxing Team Chojnice).

3. Młodziczka 52 kg: Magda Leszczewicz (SW Piła), Wiktoria Kuczyńska, Natalia Skrzypczyńska (MLKB “Sparta” Złotów) – sparing rotacyjny.

4. Młodziczka 66 kg: Sofia Oniszczenko (SW Piła) vs Roksana Raś (MLKB “Sparta” Złotów).

5. Adept 32 kg: Bartek Koralewski (SW Piła), Antek Szczepkowski (“Sako” Gdynia), Timur Sztrach (MLKB “Sparta” Złotów), Wojciech Gradowski (“Orkan” Gorzów Wlkp.) – sparing rotacyjny.

6. Młodzik 42 kg: Antoni Kozłowski (“Sicarios” Koszalin) vs Daniel Wróbel (WKS “Sokół” Piła).

7. Młodzik 52 kg: Igor Teslenko (“Sicarios” Koszalin) vs Piotr Kominek (“Atlas Intense” Jarocin).

8. Senior 86 kg: Adrian Szylka, Kacper Czerwiński (obaj MLKB “Sparta” Złotów), Marcin Ozimek (WKS “Sokół” Piła).

9. Senior 92 kg: Marcin Molenda (MLKB “Sparta” Złotów) vs Filip Napierała (WKS “Sokół” Piła).

Wyniki walk punktowanych

1. Młodzik 40 kg: Paweł Szczepkowski (“Sako” Gdynia) vs Jakub Łacheta (MLKB “Sparta” Złotów) – 0:3.

2. Młodzik 42 kg: Szymon Bloch (Boxing Team Chojnice) vs Wiktor Naklicki (“Bastion” Chełm) – 3:0.

3. Młodzik 50 kg: Alan Kubajka (“Bastion” Chełm) vs Jrii Davidenko (“Tur” Piła) – 0:3.

4. Młodzik 54 kg: Jakub Świdroń (“Bastion” Chełm) vs Szymon Sokołowski (“Spider” Szczecinek) – 3:0.

5. Młodzik 54 kg: Wiktor Sokołowski (“Spider” Szczecinek) vs Alan Romanów (“Bastion” Chełm) – 3:0.

6. Kadet 54 kg: Aleksander Szafrański (MLKB “Sparta” Złotów) vs Marcel Niedziułka (“Tur” Piła) – 3:0.

7. Młodzik 63 kg: Remigiusz Jaros (MLKB “Sparta” Złotów) vs Dawid Pietraniec (BKS “Orkan” Gorzów Wlkp.) – 3:0.

8. Młodziczka 64 kg: Eliza Jurczyszyn (MLKB “Sparta” Złotów) vs Weronika Stachecka (“Obra” Zbąszyń) – 3:0.

9. Junior 67 kg: Filip Sokołowski (“Czarni” Słupsk) vs Daniel Abransev (“Polonia” Leszno) – 3:0.

10. Kadet 75 kg: Sebastian Sasko (“Czarni” Słupsk) vs Kamil Czajkowski (“Bastion” Chełm) – 2:1.

Podsumowanie

Turniej okazał się wielkim sukcesem sportowym i organizacyjnym, a zawodnicy MLKB “Sparta” Złotów szczególnie wyróżnili się na tle rywali. Dla wielu młodych pięściarzy była to doskonała okazja do zdobycia cennego doświadczenia. Kolejne zawody w Złotowie już za rok!


 

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Hans 30.11.2024 22:20
Sędzia główny Mieczysław Skrobała - nie było go, był Zbigniew Kaczmarczyk

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: SceptykTreść komentarza: Bez nowych linii np. w kierunku Bydgoszczy, albo zwiększenia częstotliwości pociągów to jest raczej nierealne. Co więcej - obecna argumentacja Województwa Pomorskiego na wniosek dot. niezgrania połączeń pomiędzy Chojnicami, a Złotowem oraz pociągu Gdańsk-Chojnice mówiła, że według nich jest za mało chętnych (oczywiście w tygodniu, bo w weekendy według nich jest tak samo), aby jedno połączenie z drugim zgrać. Absurd!Data dodania komentarza: 22.01.2025, 13:47Źródło komentarza: Dobre połączenie komunikacyjne – klucz do rozwoju Złotowa i okolicAutor komentarza: AntyLopezTreść komentarza: Dzień bez wazeliny dniem straconym. Panie pośle, a jak tam złotowski szpital? Miała być ginekologia - nie ma. Za chwilę nie będzie wewnętrznego. Słyszę o podłych nastrojach w innych oddziałach i planowanych odejściach lekarzy. Czyli co? Zlikwidować, majątek zawłaszczyć, dokumenty zatopić?Data dodania komentarza: 22.01.2025, 13:47Źródło komentarza: Dobre połączenie komunikacyjne – klucz do rozwoju Złotowa i okolicAutor komentarza: PodróżnaTreść komentarza: Przede wszystkim należy zapewnić więcej pociągów na tej linii. Zwiększyć częstotliwość i jakość połączeń. Ludzie chcą jeździć pociągiem tylko, że ich nie ma. Kluczowe jest zapewnienie dobrych połączeń małych miejscowości z większymi miastami. A nie tylko zwiększanie prędkości między Krakowem a Gdynią.Data dodania komentarza: 22.01.2025, 12:59Źródło komentarza: Dobre połączenie komunikacyjne – klucz do rozwoju Złotowa i okolicAutor komentarza: JanTreść komentarza: Pomysł nie jest dobry, także... nierealny. Może się 10 podróżnych tygodniowo znajdzie... nie więcej! Do Zabajki przyjeżdżają z całej Polski swoimi samochodami. Nikły odsetek to Ci, co nie mają samochodów a i tak Zabajka ma własny transport, który dowozi swoich klientów ze złotowskiego dworca. A z mieszkańców to jest zaledwie kilka domów, którzy by mieli blisko do przystanku. Dodam, że nawet przystanek w Dolniku ma wątpliwą frekwencję.Data dodania komentarza: 22.01.2025, 12:09Źródło komentarza: Dobre połączenie komunikacyjne – klucz do rozwoju Złotowa i okolicAutor komentarza: przepisyTreść komentarza: Z Funduszy norweskich należy odrzucić gimnastykę 60+.Umowa zawarta w 2023r z Barbarą Zawadzką powinna być finansowana ze środków UM a nie z FN.Data dodania komentarza: 22.01.2025, 12:07Źródło komentarza: Złotów złożył wniosek do Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju MiastAutor komentarza: JAnekTreść komentarza: A kiedyś (za PiS) było inaczej?!Data dodania komentarza: 22.01.2025, 12:01Źródło komentarza: Fanty na licytację WOŚP w Złotowie – Co można wylicytować?
Aktualności
Reklama
Reklama