Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama dotacje dla firm
Reklama
Reklama

Innowacyjne wsparcie dla przedsiębiorsw społecznych w trakcie testów!

Podziel się
Oceń

Podręcznik dla spółdzielni socjalnych z procedurami przeprowadzania spotkań konsultacyjnych oraz wdrażania praktyk demokratyzacji w pracy jest na etapie testowania. Publikacja będzie dotyczyć konsultacji pracowniczych, partycypacji i demokratyzacji miejsc pracy w kontekście spółdzielczości i ekonomii społecznej. Efekty niebawem.

Teoretycy i praktycy działań włączających i promujących ekonomię społeczną nieustannie poszukują nowych rozwiązań, które mogą poprawić jakość życia odbiorców działań reintegracyjnych oraz wspierać rozwój przedsiębiorstw społecznych. Jedną z takich osób jest gerontolog Małgorzata Modrak. Po sukcesach innowacji takich jak OPIEKA+, gra generacyjna MOST czy koncepcja inhalatoriów dla małych gmin pod nazwą Tężnie Energii Społecznej, przyszedł czas na kolejny innowacyjny projekt. Tym razem dotyczący przedsiębiorczości społecznej. Nadmieńmy, że ekonomia społeczna to działalność z misją społeczną, w ramach której zyski przeznaczane na rzecz wspólnoty.  

W 2024 komisja TransferHub pozytywnie zaopiniowała innowacje dotyczącą modułu przeprowadzenia skutecznej procedury konsultacyjnej w przedsiębiorstwach społecznych autorstwa gerontolog Małgorzaty Modrak. Po przejściu kolejnych szkoleń, konsultacji facylitatorskich, mentorskich i eksperckich niebawem rozpocznie się prototypowanie poradnika wspierającego przedsiębiorców społecznych w realizacji ustawowych obowiązków.  

Informacyjny niezbędnik wdrażania procedury konsultacyjnej

Nowy projekt Małgorzaty Modrak koncentruje się na stworzeniu Informacyjnego niezbędnika wdrażania procedury konsultacyjnej dla kadry zarządzającej przedsiębiorstw społecznych. Celem tego przedsięwzięcia jest wsparcie menedżerów i liderów w skutecznym implementowaniu procedur konsultacyjnych, co ma na celu nie tylko poprawę efektywności zarządzania, ale także wzmocnienie jakości usług świadczonych przez przedsiębiorstwa społeczne.

Dlaczego to ważne?

W obliczu zmieniającego się społeczeństwa oraz rosnących potrzeb reintegracyjnych, przedsiębiorstwa społeczne stają przed nowymi wyzwaniami. Ważne jest, aby kadra zarządzająca była dobrze przygotowana do podejmowania decyzji, które będą miały realny wpływ na życie pracowników i lokalnych środowisk. Konsultacje z pracownikami, beneficjentami oraz liderami przedsiębiorczości społecznej są kluczowe dla identyfikacji potrzeb oraz problemów, które mogą być rozwiązane dzięki odpowiednim strategiom zarządzania.

Wszystkie te innowacyjne projekty, nie tylko wnoszą nową jakość w funkcjonowanie przedsiębiorstw społecznych, ale również inspirują do podejmowania działań na rzecz lepszego jutra dla pracowników reintegrowanych oraz całych społeczności. Informacyjny niezbędnik wdrażania procedury konsultacyjnej to kolejny krok w kierunku tworzenia bardziej zintegrowanego i responsywnego systemu wsparcia dla osób wykluczonych społecznie w Polsce i samych liderów, którym narzędzie ma pomóc skutecznie zarządzać PES.

Innowacja została opracowana w Inkubatorze TransferHUB, www.transferhub.pl 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ŁowcaBredniTreść komentarza: Byłem, zobaczyłem, po słuchałem, i potwierdziłem swoje zdanie na temat kandydata Mentzen'a i jego zwolenników. Bez zmian. Baz jakiejkolwiek refleksji i zastanowienia się nad swoim głosem wrzuconym do urny. Trudno. Na każdym "jego" wiecu: ten sam tekst (i to słowo w słowo), selfie z wielbicielami (dla własnej i ich przyjemności), no i ucieczka przed trudnymi pytaniami. "Jego" wywiady (jedyne) tylko w zaprzyjaźnionych TV? Przypomina poprzednią władzę i "ich" wywiady w TVPiS. Gwarantuje, że nikt nie zada niewygodnego pytania. Ale Mentzen i tak pierd... takie brednie, że przychodzi tylko jedna myśl - co mają zwolennicy w głowie, że tak bezrefleksyjnie "to" łykają? Sami sobie odpowiedzcie.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 07:55Źródło komentarza: Sławomir Mentzen odwiedził Złotów – spotkanie z mieszkańcami w ramach kampanii prezydenckiejAutor komentarza: PilnujTreść komentarza: E, w Złotowie to już teraz sami chadziaje, autochton to był rozumny człowiekData dodania komentarza: 16.04.2025, 23:45Źródło komentarza: Sławomir Mentzen odwiedził Złotów – spotkanie z mieszkańcami w ramach kampanii prezydenckiejAutor komentarza: KorwinTreść komentarza: A hulajnoga gdzie??? Mem-cen , patologia jak za Atlantykiem .Data dodania komentarza: 16.04.2025, 22:14Źródło komentarza: Sławomir Mentzen odwiedził Złotów – spotkanie z mieszkańcami w ramach kampanii prezydenckiejAutor komentarza: KorwinTreść komentarza: A miał bakłażan hulajnogę aby w razie czego spier…. He he . Już taki podobny egzemplarz został prezydentem za oceanem i efekty niedługo odczują wszyscy… Mem-cen ;)))Data dodania komentarza: 16.04.2025, 22:12Źródło komentarza: Sławomir Mentzen odwiedził Złotów – spotkanie z mieszkańcami w ramach kampanii prezydenckiejAutor komentarza: HeweliuszTreść komentarza: Ta dzieciarnia, która tam była to na pewno nie zdaje sobie sprawy z tego, że pan Mentzen chce im zabrać 800+, a rodzice z dziećmi w wózeczkach dodatkowo nie wiedzą, że wasz idol planuje płatne studia, płatną służbę zdrowia itp, itd. A to, że w gronie zachwyconych słuchaczy postrzegam nauczyciela to jest karygodne. Taki to poziom wiedzy , inteligencji i wykształcenia mamy.Data dodania komentarza: 16.04.2025, 18:38Źródło komentarza: Sławomir Mentzen odwiedził Złotów – spotkanie z mieszkańcami w ramach kampanii prezydenckiejAutor komentarza: EligiuszTreść komentarza: Ta dzieciarnia, która tam była, nie wie, że pan Mentzen chce im te 800+ zabrać. Te mamusie i tatusiowie z wózeczkami też chyba nie słyszeli o płatnych studiach, płatnej służbie zdrowia itp, itd. Taki to poziom wiedzy i wykształcenia.Data dodania komentarza: 16.04.2025, 18:32Źródło komentarza: Sławomir Mentzen odwiedził Złotów – spotkanie z mieszkańcami w ramach kampanii prezydenckiej
Aktualności
Reklama
Reklama