Teoretycy i praktycy działań włączających i promujących ekonomię społeczną nieustannie poszukują nowych rozwiązań, które mogą poprawić jakość życia odbiorców działań reintegracyjnych oraz wspierać rozwój przedsiębiorstw społecznych. Jedną z takich osób jest gerontolog Małgorzata Modrak. Po sukcesach innowacji takich jak OPIEKA+, gra generacyjna MOST czy koncepcja inhalatoriów dla małych gmin pod nazwą Tężnie Energii Społecznej, przyszedł czas na kolejny innowacyjny projekt. Tym razem dotyczący przedsiębiorczości społecznej. Nadmieńmy, że ekonomia społeczna to działalność z misją społeczną, w ramach której zyski przeznaczane na rzecz wspólnoty.

W 2024 komisja TransferHub pozytywnie zaopiniowała innowacje dotyczącą modułu przeprowadzenia skutecznej procedury konsultacyjnej w przedsiębiorstwach społecznych autorstwa gerontolog Małgorzaty Modrak. Po przejściu kolejnych szkoleń, konsultacji facylitatorskich, mentorskich i eksperckich niebawem rozpocznie się prototypowanie poradnika wspierającego przedsiębiorców społecznych w realizacji ustawowych obowiązków.
Informacyjny niezbędnik wdrażania procedury konsultacyjnej
Nowy projekt Małgorzaty Modrak koncentruje się na stworzeniu Informacyjnego niezbędnika wdrażania procedury konsultacyjnej dla kadry zarządzającej przedsiębiorstw społecznych. Celem tego przedsięwzięcia jest wsparcie menedżerów i liderów w skutecznym implementowaniu procedur konsultacyjnych, co ma na celu nie tylko poprawę efektywności zarządzania, ale także wzmocnienie jakości usług świadczonych przez przedsiębiorstwa społeczne.
Dlaczego to ważne?
W obliczu zmieniającego się społeczeństwa oraz rosnących potrzeb reintegracyjnych, przedsiębiorstwa społeczne stają przed nowymi wyzwaniami. Ważne jest, aby kadra zarządzająca była dobrze przygotowana do podejmowania decyzji, które będą miały realny wpływ na życie pracowników i lokalnych środowisk. Konsultacje z pracownikami, beneficjentami oraz liderami przedsiębiorczości społecznej są kluczowe dla identyfikacji potrzeb oraz problemów, które mogą być rozwiązane dzięki odpowiednim strategiom zarządzania.
Wszystkie te innowacyjne projekty, nie tylko wnoszą nową jakość w funkcjonowanie przedsiębiorstw społecznych, ale również inspirują do podejmowania działań na rzecz lepszego jutra dla pracowników reintegrowanych oraz całych społeczności. Informacyjny niezbędnik wdrażania procedury konsultacyjnej to kolejny krok w kierunku tworzenia bardziej zintegrowanego i responsywnego systemu wsparcia dla osób wykluczonych społecznie w Polsce i samych liderów, którym narzędzie ma pomóc skutecznie zarządzać PES.

Innowacja została opracowana w Inkubatorze TransferHUB, www.transferhub.pl
Napisz komentarz
Komentarze